Jak ocenić opis MRI kolana u 18-latki?

witam proszę o interpretacjw wyniku MRI stawu kolanowego staw kolanowy (3 lata) po artroskopii rzepki ból podczas wchodzenia po schodach (silny), sztywność w kolanie, obrzęk, ból w nocy MR stawu kolanowego prawego Więzadła krzyżowe, poboczne, ścięgno m. czworogłowego, więzadło rzepki i pozostałe części aparatu więzadłowego kolana w normie. Łakotki w normie, bez widocznego uszkodzenia. Drugi typ budowy rzepki wg Wiberga, lateralizacja rzepki w pozycji badania o ok. 5 mm, IS ok. 0,83 CD indeks ok. 0,91, TT-TG ok. 12 mm, kąt kostny bruzdy międzykłykciowej ok. 164st. Hipolastyczny kłykieć przyśrodkowy kości udowej, typ B dysplazji wg Dejour'a. Chrząstki stawowe SRU, SUP bez cech chondromalacji. Struktury kostne w normie, bez obrzęku szpiku. Ilość płynu wewnątrzstawowo nie jest zwiększona. Zwiększona ilość płynu w stawie piszczelowo-strzałkowym bliższym, z uwypuklającym się z nieco niewielkim ganglionem o wym. ok. 7x6 mm. Dół podkolanowy w normie. Fałd przyśrodkowy błony maziowej.

Dzień dobry,

wskazana wizyta stacjonarna u lekarza ortopedy u którego nieodzownym elementem jest klinieczne badanie ogólne i szczegółowe badanie odcinkowe. Uzupełnieniem badania ortopedycznego są badania obrazowe. Proszę pamiętać, że opserwowanie pacjęta, jego sylwetki, sposobu poruszania się czy radzenia sobie z prostymi z czynnościami ( zdejmowanie i zakładanie obówia ), jest istotną częścią badania przedmiotowego którego zdalnie jest niemożliwe.

Dla tego w Pani przypadku wskazana wizyta stacjonarna najlepiej z płytką badania.

Pozdrawiam