Jak ocenić te wyniki badań prób wątrobowych?

Witam, odebrałam wyniki badań na próby wątrobowe, i wyszły takie - ALT 30U/L norma do 35, AST 22 U/L norma 11 do 34, czy są dobre?
KOBIETA, 27 LAT 9 miesięcy temu

Dzień dobry.

Przedstawione wyniki według norm referencyjnych przedstawiają się prawidłowo.

Proszę pamiętać, że wyniki powinne zostać ocenione ze zebranym dokładnym wywiadem oraz wykonaniu badania fizykalnego oraz objawów klinicznych.

Warto z korzystać z wizyty u lekarza pierwszego kontaktu jeśli ma Pani objawy kliniczne które zmusiły Pani do wykonania diagnostyki laboratoryjnej.

Pozdrawiam

Naturopata

Dietetyk