Jak ocenić ten opis MR głowy u 37-latki?
Dzień dobry czy opis badania MR głowy  poniżej - jest prawydłowy "  Bez patologii ogniskowej OUN uwidocznionej w wykonanym badaniu MR " "Półkule mózgu i móżdżku bez zmian ogniskowych. Pień mózgu prawidłowy. Układ komorowy nieposzerzony. Struktury pośrodkowe nieprzemieszczone. Przestrzeń płynowa przymózgowa prawidłowa. Okolica nadsiodłowa i siodło tureckie prawidłowe. Kompleksy nerwów VII i VIII nieposzerzone

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Witam,
interpretacja opisu wyniku obrazowego MR głowy powinien być oceniany po wykonaniu badania fizykalnego i oceniony z objawami klinicznymi.
Nawet jak wynik nie wykazuje zmian to lekarz kierujący na badanie który zna Pani historię choroby oceni go po obejrzeniu płytki badania.
Za chęcam do kontroli z wynikiem badania.
Pozdrawiam