Jak ocenić wynik MRI głowy u 24-latki?
Dzień dobry, dzisiaj dostałam wynik MRI głowy z kontrastem. W opisie jest " Naddatek sygnału ACI prawej w odc wewnątrzczaszkowym uwypuklający się przyśrodkowo". Czy to oznacza tętniaka mózgu? Jaką diagnostykę powinnam teraz zrobić? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Witam,
w pierwszej kolejności proszę udać się do specjalisty neurologa lub neurochirurga który porówna opis z płytką badania oraz z badaniem podmiotowym i przedmiotowym, wtedy można ocenić stan Pani zdrowia.
Lekarz zdecyduje o dalszej diagnostyce, nic nie stoi na przeszkodzie wykonać badanie usg tętnic szyjnych.
Pozdrawiam