Jak ocenić wynik RTG u 40-latki?
W wyniku przeswietlenia kręgosłupa piersiowego pisze skolioza lewostronna odcinka Th kregoslupa z rotacja kręgów. Przestrzenie m-k ,linie przykregoslupowe i wysokosc trzonow kregow zachowane .Dokucza mi silny bol plecow. Jestem po operacji dyskopatji w odcinku szyjnym kregoslupa .Co to znaczy rotacja kręgów i czy to jest grozne?

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Rotacja oznacza nieprawidłowe ustawienie trzonów kręgów w płaszczyźnie poziomej, nie zagraża życiu, jednak w znacznym stopniu ogranicza komfort życia. Najczęściej leczy się zachowawczo (fizjoterapia, zmiana nawyków ruchowych i leczenie przeciwbólowe).
Dzień dobry, wskazana wizyta u lekarza który wydał skierowanie na diagnostykę Rtg, opisane zmiany wymagają konsultacji lekarza ortopedy który przeprowadzi badanie podmiotowe i przedmiotowe oraz zapozna sie z dokumentacją lekarską wtedy dokładnie odpowie na Pani wszelkie pytania odnośnie dalszego postępowania.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.