Jak ocenić wynik TK jamy brzusznej u 57-latki?
Witam, W opisie badania wyszło: trzustka hyperechogeniczna o gładkich zarysach. Czy wszystko ok? Dodam, że wątroba stłuszczona, niejednorodna, niepowiększona bez cholestazy i wyraźnych zmian ogniskowych. Dziękuję za pomoc.

KOBIETA, 57 LAT ponad rok temu
Dzień dobry,
opisany wynik badania powinno zostać ocenione po dokładnym zebranym wywiadem od pacjentki oraz badaniem fizykalnym oraz wykonanych wcześniejszych badań laboratoryjnych z krwi enzymy trzustkowe i na tej podstawie ocenia się opis badania TK jamy brzusznej.
Zalecam kontakt z lekarzem który zlecił diagnostykę obrazową.
Pozdrawiam