Jak ocenić wyniki badań krwi u 29-latki?

Dzień dobry. Czy moje wyniki badań są prawidłowe? Mam 29 lat, źle się czuję. Tsh : 1.400 ul/ml wart.ref : 0.270-4.200 FT3 : 2.78 pg/ml wart.2.70- 4.30 FT4: 1.33 ng/dl wart. 1.00- 1.70
KOBIETA, 30 LAT 2 miesiące temu

Witam.

Szkoda, że nie opisała Pani objawów klinicznych które spowodowały wykonania diagnostyki.

Wskazana wizyta u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego który wyniki przedstawione oceni z objawami klinicznymi oraz badaniem palipacyjne i fizykalne.

Brak istotnych informacji z Pani strony co miała Pani na myśli, że źle się Pani czuje, brak opisu dolegliwości.

Nawet jak diagnostyka prezentuje się prawidłowo to nie znaczy, że wszystko jest w porządku w tym przypadku wymagane jest rozszerzenie diagnostyki laboratoryjnej z krwi oraz obrazowej USG tarczycy.

Po wykonaniu diagnostyki nożna ocenić Pani stan zdrowia a więc zachęcam do konsultacji z lekarzem który po ocenie diagnostyki i dokładnemu zebranemu wywiadu i badania fizykalnego będzie mógł zlecić odpowiednie zalecenia.

Może się okazać, że będzie wymagana konsultacja odpowiedniego specjalisty ale to już oceni lekarz na wizycie stacjonarnej niż nie badając pacjenta nie mając dokładnego opisu np objawów klinicznych.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk