Jak ocenić wyniki prób wątrobowych u 27-latka?

Wyniki badań u 27 latkach pokazały: ALAT 68 , ASPAT 38 . Wynik ALAT jest powiększony. Co może to oznaczać? Cholesterol 206 , cała reszta w normie.

Witam,

proszę pamiętać, że podwyższony alat jest obserwowany w wielu stanach chorobowych i dla tego niezbędne jest zapoznanie się z pełnym wywiadem i badanie fizykalne.

Wskazana konsultacja stacjonarna z lekarzem rodzinnym który po zapoznaniu się z pełnym obrazem klinicznym zdecyduje o wykonaniu koniecznych dodatkowych badań obrazowych w tym usg jamy brzusznej oraz laboratoryjnych z krwi i ewentualnym skierowaniu do specjalisty gastrologa.

Pozdrawiam