Jak odbudować zaufanie do kobiety?

Jak odbudować zaufanie ? Bylem z kobietą prawie 4 lata. Od dwóch miesiecy juz nie jesteśmy razem. To była moja wina od dłuższego czasu powtarzalem ze do niczego się nie nadaje . Az w koncu nie wytrzymała i się ze mną rozstała. Teraz po rozstaniu rozmawiamy telefonicznieOna mówi ze nie potrafi mi zaufać i nie chce się spotkać. Odrazu po rozstaniu odnawia kontakt ze swoim byłym i idzie na dwa wesela z nim . Chciałbym żeby mi zaufała. Jest bardzo zimna nie mówi za wiele .co mam robić czy to ma

Dzień dobry. Trudno podać konkretne wskazówki na podstawie powyższego opisu, ale pełniejszy obraz sytuacji pozwoliłby na odpowiednie wsparcie Pana w opisanej sytuacji. Proszę skorzystać z konsultacji psychologicznej. Być może kilka wskazówek z zakresu komunikacji będzie wartościową wiedzą, być może jeszcze coś innego. Pozdrawiam serdecznie.

http://progress.warszawa.pl/

Witam, proszę skorzystać z pomocy psychologicznej, zastanowić się nad tym czemu pojawia się takie myślenie "że do niczego się Pan nie nadaje", czy jest możliwe odbudowanie związku.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam serdecznie,

Opisał Pan swoje trudności w poradzeniu sobie z rozstaniem. Cały czas pojawia się myśl, że może uda się to odbudować, jednakże ciągłe myślenie o sobie, jak o osobie, która się "do niczego nie nadaje" na pewno znacząco to Panu utrudnia. Dodatkową przeszkodą są zachowania kobiety, z którą był Pan 4 lata. Od razu po rozstaniu nawiązała kontakt ze swoim poprzednim partnerem, a z Panem nie chce za bardzo rozmawiać. Trwa to już 2 miesiące, jednakże nie potraficie ze sobą zerwać kontaktu - mając nadzieję na powrót czy dając sobie odrobinę wewnętrznego spokoju, ponieważ wiecie, co u Was słychać? Nie jestem w stanie tego określić, ponieważ nie znam na tyle Waszej sytuacji.
Po pierwsze warto porozmawiać z tą kobietą szczerze i powiedzieć, co Pan czuje. Nawet w przypadku wyjaśnienia, że nie jest zainteresowana dalszym związkiem z Panem, da to upewnienie co dalej robić. W przypadku, gdybyście zdecydowali się dać sobie jeszcze jedną szansę, warto pomyśleć nad psychoterapią par, w celu wypracowania dobrego modelu komunikacji między Wami. Tak czy siak na pewno polecam Panu samodzielne skorzystanie z pomocy psychoterapeutycznej, ponieważ niskie poczucie własnej wartości utrudnia Panu nie tylko codzienne funkcjonowanie, ale również poradzenie sobie z obecną sytuacją i zaopiekowanie się sobą.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Dzień dobry,
Jeśli dobrze zrozumiałam, to Pan mówił, że Ona nie nadaje się do niczego? Jeśli tak, to jest zrozumiałym, że Partnerce jest ciężko odzyskać zaufanie do Pana.
Jesteście Państwo młodymi ludźmi, a 4 lata to dużo czasu. Może czas na refleksję nad Waszym związkiem? Dobrym krokiem byłaby konsultacja z psychologiem. Najlepiej obydwoje Państwo, tak aby z pomocą fachowca wzajemnie się porozumieć, zrozumieć i poznać wzajemne oczekiwania. Po tak długim związku warto.

Pozdrawiam serdecznie