Jak odbudować zaufanie do mężczyzn?

Od pewnego czasu jestem w związku, chłopak wiąże ze mną dalsze plany, widać, że mu zależy. Ale ja nie potrafię w pełni zaufać Łukaszowi i on to zauważa, wiem, że to przez moje złe poprzednie doświadczenia. Ktoś skrzywdził mnie w dość brutalny sposób. Nie chcę zepsuć nowego związku, a nie czuję się na siłach aby mu opowiedzieć. Jak mam odbudować utracone zaufanie do facetów i poczucie własnej godności?

Aby wcześniejsze doświadczenia nie stały się balastem emocjonalnym, który nie pozwoli się Pani cieszyć bliskością i relacja partnerską, warto spotkać się z psychologiem i przepracować to w procesie psychoterapii. Zależnie od głębokości traumatycznego wydarzenia pomoże poradzić sobie z poczuciem winy, odbudową poczucia bezpieczeństwa w relacji i zaufania, a także poczucia własnej wartości i samooceny.

Doświadczyła Pani czegoś nieprzyjemnego w relacji z mężczyzną (mężczyznami?). Zaufanie wymaga czasu. Pisze Pani, że to przeżycie odbija się na obecnej relacji. To co wydaje mi się istotne, to rozważenie tego, czy informacje o Pani przeszłości powiedziane partnerowi pomogą Wam stworzyć bliskość czy utrudnią. Myślę, że warto w Pani sytuacji skorzystać z psychoterapii, by poczuć się pewniej, co ułatwi też budować szczęśliwy związek. Wszystkiego dobrego.

Dzień dobry, zachęcam do przepracowania tego problemu podczas psychoterapii razem ze specjalistą. Przeszłe doświadczenia wpływają na pani obecny - szczęśliwy - związek i nie pozwalają się pani z tego cieszyć, warto nad tym popracować. Pozdrawiam.