Jak odbudować zaufanie po takim kłamstwie męża?

Witam. Jestesmy malzenstwem od 5 lat mamy 2 dzieci i 3 w drodze. Jakis czas temu zauwazylam ze maz popala papierosy rozmawialam z nim spokojnie wiele razy zapewnial ze przestanie.. Ale ostatnio znajdowalam co rusz to nowe paczki i wychodzenie ukradkiem palic.. Rozmowa byla ostrzejsza i ultimatum albo palenie albo rodzina. Mialo byc dobrze. Ale nic sie nie zmienilo.. I wybuchlam na meza z awantura ze pali i klamie co sie okazalo popalal od poczatku malzenstwa o czym nie wiedzialam bo kryl sie super. A ze mamy miec 3 dziecko a ja od poczatku mowilam ze nie toleruje palenia a tu klamstwa non stop. Podobno jak soe urodzila 2 corka to przestal na rok palic a potem smierc w rodzinie bliskiej osoby spowodowala ze wrocil do palenia o czym dowiedzialam sie w klotni. Chcialam zabrac dzoeci i jechac do mamy. Na noc aby przemyslal swoje zachowanie a on wraz ze swoja mama zaczeli krzyczec ze chce im odebrac dzieci i zle robie i ze mi nie wybacza tego co robie.. Nie wypuścili mnie z domu dzieci plakaly a ja z mezem w klotni rozmawialismy o tym co on robi i ze ja klamstwa i oszustwa nie mohe tolerowac i czuje sie oszukana i podstawa naszego malzenstwa zostala zepsuta wraz z jego klamaniem od samego poczatku. . nie wiem co mam teraz zrobic czuje sie zle z tym wszystkim . z tesciowa nie rozmawiam a z mezem niby tak ale nic nie jest jak dawniej .. Ja mu nie ufam a obiecal ze przestanie palic .. Ale jestem zraniona i nie potrafie od razu sie smiac i zyc jak dawniej. Ptosze o porade.

Trochę tak się porobiło w Państwa związku, że być może mąż, będąc jeszcze w narzeczeństwie z Panią, chciał by widziała w nim Pani to co Pani chce. Prawdopodobnie nie wynikało to z perfidnego podstępu, ale z chęci bycia z Panią. Niestety, to błąd wielu zakochanych. Potem okazuje się, że podgrywanie kogoś innego to zbyt wysoka cena. Mąż miał wybór albo się zdemaskuje i straci Panią (bo postawiła Pani jasny warunek, palenie albo ja) albo będzie kłamał. Wybrał to drugie, rezygnując nieco z bycia w spójności z sobą. Tu nie ma dobrego rozwiązania. Nie tylko mąż musi podjąć decyzję, również Pani. Co chce z tym Pani zrobić? Czy palenie męża to powód do zakończenia związku? Może warto pomyśleć o terapii dla par? Pozdrawiam. Joanna Marciniak

Witam

Może proszę spróbować na sytuację ze strony męża: nie radził sobie z uczuciami (zwłaszcza po śmierci bliskiej osoby), ale kocha/ł Panią i chce być razem, więc na swój sposób starał się Panią chronić.

Rozumiem, że Pani jest bardzo przykro, bo nie zaufał Pani miłości na tyle, by się "przyznać", ale wiedział że Pani reakcja będzie "ostateczna"....

Proszę dać sobie i mężowi szansę, na nową jakość waszego małżeństwa.

Trzeba coś zmienić w waszym związku, nie tylko mąż, ale i Pani potrzebujecie na nowo zmienić swój sposób okazywania miłości.

Oboje Państwo macie problem z emocjami, Pani jest w ciąży, to jeszcze bardziej wszystko przeżywa.

Spróbujcie krok po kroku zaufać sobie i razem znaleźć sposoby na odpoczynek, odprężenie, zabawę.

Jeśli ma Pani chęć omówić swoje rozterki, zapraszam serdecznie na sesję online. Może ta sytuacja jakoś przywołuje inne, z przeszłości, gdy ktoś bliski Panią zawiódł i to teraz tylko "pogarsza" sprawę.

Widzę, że jest Pani osamotniona, bo mąż ma wsparcie swej mamy...

Pozdrawiam

www.facebook.com/psychoterapiawewroclawiu