Jak odchudzić gruszkę bez efektu jo jo?

Dzień dobry! Mam 15 lat i nazywam się Angelika. Ważę 64 kg, a mierzę 173 cm. Jeszcze nie stosowałam żadnych diet. Chciałabym schudnąć około 7 kg. Co mam robić, żeby mieć płaski brzuch i ładniejsze "boczki"? Nie ma u mnie w rodzinie nadwagi i nie byłam u lekarza. Od jakiegoś czasu robię brzuszki i skaczę na skakance. Zaczęłam nawet jeździć na rowerku treningowym. Czy da to jakieś efekty? Czy jak będę robić A6W to coś pomoże? Wiem, że mam dobrą wagę, co do mojego wzrostu, ale mimo to chciałabym schudnąć. Czy da się coś zrobić, żeby nie mieć szerokich ramion? Mam figurę typu gruszka. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję. POZDRAWIAM
15 LAT ponad rok temu

Witam!

Nie polecam odchudzania.

Z diety należałoby jedynie wyeliminować: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Propozycje ćwiczeń znajdziesz na stronie abccwiczenia.pl. Aby dowiedzieć się jak dokładnie je wykonywać, aby nie wystąpiło ryzyko urazu, zajrzyj w zakładkę materiały video. Każde ćwiczenia są dobre.

To, o czym musisz pamiętać to:
- systematyczność,
- dokładność wykonywania,
- dbanie o bezpieczeństwo i minimalizowanie ryzyka urazu.

Z pewnością dobre efekty przyniesie bieganie (można zacząć od spacerów i stopniowo przechodzić do szybszego marszu, a następnie biegu, jeśli wcześniej nie praktykowano intensywniejszej aktywności fizycznej). Pomocna może być jazda na rowerze (np. z unoszeniem pośladków co pewien czas - pobudzi to większą ilość mięśni do pracy). Możesz także skakać na skakance.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości!