Jak odchudzić twarz?

Witam. Mój problem polega na tym, że mam zbyt pulchną i owalną twarz. Mam 14 lat, i ważę 45 kg przy wzroście 155 cm. Dodam że jeszcze dwa lata temu nie miałam tego problemu. Czy są na to specjalne diety lub ćwiczenia? Czy odstawienie słodyczy może pomóc?

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 18,75 i znajduje się między 25 a 50 percentylem. Oznacza to, że nie potrzebujesz diety odchudzającej, gdyż Twoja masa ciała jest prawidłowa.
Pulchna twarz może występować u osób otyłych, z nadwagą, jednak u Ciebie nie występuje ten problem. Nie istnieje konkretna dieta na tego typu problem.

Postaraj się zdrowo odżywiać, unikaj produktów mało wartościowych - m.in. słodyczy, żywności typu fast-food, chipsów, słonych przekąsek, tłustych i smażonych produktów, słodkich gazowanych napojów.

Pozdrawiam