Jak odczytać mój opis macicy?

proszę o interpretacjie wycinku histopatologicznego z konizacji szyjki macicy opis makroskopowy: 1 tarcza średnincy 3cm, grubosci do 1 cm 2 kanał- skąpe, szare 3 jama- śluzowate, brunatne, obfite warga 2 część środkowa: dysplasia epithelii maioris gradu HSIL/cin3. Obecne tapetowanie cew gruczołowych. warga 1 część boczna 1, warga 1 część środkowa, warga 1 część boczna 2, warga 2 część boczna 1, warga 2 część środkowa, warga 2 część boczna 2 rozpoznanie dla tych części : dysplasia epithelii maioris gradu HSIL/cin3. Obecne tapetowanie cew gruczołowych. Miejsce odcięcia od strony kanału: Endocervix normalis. WYSKROBINY: kanał: Fragmenta endocervicis, jama: Endometrium polyposum in statu sercetionis

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wynik ten wymaga leczenie i interpretacji przez specjalistę ginekologii onkologicznej.