Jak odczytać taki opis rezonansu kręgosłupa?

Czy ktoś mógł by powiedzieć co oznacza ten opis rezonansu? MR kręgosłupa szyjnego C Jednofazowe badanie RM odcinka szyjnego kręgosłupa w obrazach T1 i T2 zależnych, w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych. Lordoza szyjna zniesiona z tendencją do tworzenia kifozy. Na poziomie C5/C6 worek oponowy jest nieznacznie modelowany przez dyskretną pjm i w wyniku kifozy. Poza tym zarysy kanału kręgowego w odcinku szyjnym gładkie, otwory mk bez istotnych zwężeń. Wysokości trzonów kręgów i przestrzeni mk prawidłowe. Rdzeń kręgowy w odcinku szyjnym typowej szerokości, o gładkich zarysach i niezmienionym sygnale. Wniosek: nie uwidoczniono cech modelowania struktur nerwowych lub zmian pourazowych aparatu więzadłowego odcinka szyjnego.

Szanowna Pani, wynik jest dobry poza zniesieniem lordozy szyjnej, co w przyszłości może stwarzać dolegliwości bólowe. Pozdrawiam