Jak odczytać taki wynik badania żołądka i dwunastnicy?

moj wynik - Przelyk w okolicy linii Z polip ? 4mm -wycinki/but2.wpust na wprost iogladany w inwersji, sklepienie,trzonz zoladka niezmienione ok.przododzwiernikowa o ogniskowo zaczerwienionej sluzowce-wycinki/but1/.Odzwiernik bz.opuszka znieksztalcona,cz.pozaopuszkowa dwunastnicy niezmieniona.Zoladek prawidlowo podatny na isulflacje.Test urazowy dodatni.
KOBIETA, 83 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Wynik badania przełyku, żołądka i dwunastnicy

Dzień dobry, byłabym wdzięczna za interpretację badania wykonanego dzisiaj " przełyk widoczne ubytki pokryte włóknikiem o szerokości ok. 3 mm połączenie przełykowo-żołądkowe bez zmian. Opuszka przekrwiona obrzęknięta, kolanko i część druga dwunastnicy bez zmian. Odźwiernik drożny symetryczny. Żołądek podatny na insuflację, błona śluzowa trzonu, dna oraz antrum na całym obszarze niezmieniona, prawidłowa. Wpust luźny wpuklający się do przełyku. Test ureazowy dodatni. Diagnoza: zapalenie przełyku LA typ A, przepuklina wślizgowa rozworu przełykowego. Dziękuję.
KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania

Witam serdecznie. Opisane powyżej zmiany mogą wpływać na odczuwanie nieprzyjemnych doznań z przewodu pokarmowego oraz zaburzeń trawienia. Wskazana jest konsultacja z gastrologiem oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Wynik badania histopatologicznego śluzówki żołądka, opuszki dwunastnicy i dwunastnicy

Witam. Histopatologia 1.Błona śluzowa żołądka z naciekiem zapalnym z komórek jednojąrdowych /+/ i wybroczynami w blaszce właściwej. 2.Błona śluzowa opuszki dwunastnicy z naciekiem zapalnym z komórek jednojądrowych /++/ oraz polami heterotopowej śluzówki typu żołądkowego. 3.Błona śluzowa dwunastnicy ogniskowo o zaburzonej architektonice, z nadżerką, naciekiem zapalnym z komórek jednojądrowych /++/ i granulocytów /+/ oraz ogniskowym pobudzeniem odczynowym nabłonka cew gruczołowych. Co to może być?
MĘŻCZYZNA, 43 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do gastrologa. Prawdopodobnie jest to związane z chorobą zapalną jelit.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty