Jak odczytać taki wynik PET-TK mojego taty?

Dzień dobry, odebrałam dziś wyniki badania PET-TK taty, który od roku ma zdiagnozowanego chłoniaka komórek T - ziarniniaka grzybiastego. Ostatnio miał nawrót choroby i odbył cykl leczenia - radioterapii. Nie potrafię zinterpretować wyników, proszę o pomoc bo dopiero czekam na umówienie wizyty u torakochirurga. Głowa i szyja: nie stwierdzono podwyższonego gromadzenia FDG w zakresie OUN, węzłów chłonnych oraz pozostałych struktur szyi. KLATKA PIERSIOWA: W seg. 6 płuca lewego ognisko (10mm) aktywne metabolicznie: SUVmax FDG = 4,7. Aktywnie metabolicznie węzły chłonne pachowe obustronne (wlk. do 2,5 cm): SUV max FDG = 5,0. Bez obecności innych ognisk wzmożonej utylizacji glukozy w miąższu płuc, bez obecności pobudzonych węzłów chłonnych w śródpiersiu. MBPS = 2,5 JAMA BRZUSZNA I MIEDNICA: Widoczne fizjologiczne wydzielanie FDG przez nerki i pęcherz moczowy . Wątroba niepowiększona bez widocznych ognisk wzmożonej utylizacji FDG: SUV max FDG =3,6. Śledziona bez obecności ognisk aktywnych metabolicznie. Kilka drobnych (do 8mm), pobudzonych meabolicznie węzłów przyaortalnych po stronie lewej nad podziałem: SUV max FDG = 2,8. Aktywne metabolicznie, obustronnie węzły pachwinowe (do 2,5 cm): SUV max FDG =4,4. Układ mięśniowo-szkieletowy: Liczne, aktywne metabolizcnie ogniska rozsiane w skórze: USV max FDG = 8,7 Fizjologiczny wychwyt FDG w zakresie układu kostnego. WNIOSKI: W badaniu PET/TK stwierdzono zaburzenia metabolizmu FDG: - w guzkach w skórze - nacieki chłoniakowe - w guzku płuc - pierwotne/"meta" - w węzłach pachowych, pachwinowych i przyaortalnych - w przebiegu chłoniaka. Tak wyglądają wyniki. Proszę o jakieś "przetłumaczenie" nim zjawię się u lekarza specjalisty. Chciałabym jakoś to zinterpretować.

Lek. Jan Nowak Internista

Interpretacja tak zaawansowanego badania jak PET-TK musi być wykonana przez specjalistę, który zna historię choroby pacjenta.
Nie możemy postawić diagnozy posiłkując się jedynie wynikiem badania PET-TK.

Pozdrawiam