Jak odczytać takie TK jamy brzusznej?

Wykonano trójfazowe TK jamy brzusznej i miednicy mniejszej. Wątroba niepowiększona o gładkich zarysach, z kilkoma hipodensyjnymi zmianami do 12mm - torbiele? torbielowate zmiany ogniskowe? do dalszej kontroli. Drogi żółciowe wewnątrz i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy prawidłowej wielkości o niepogrubiałych ścianach,bez cech obecności złogów. Trzustka prawidłowej wielkości, jednorodna bez zmian patologicznych. Przewód Wirsunga nieposzerzony. Nerki prawidłowego kształtu i wielkości, z licznymi torbielami do 11mm w obrębie nerki prawej. W UKM nerki prawej złóg 15mm. W UKM nerki lewej liczne złogi do 4mm. UKM obustronnie nieposzerzone. Nadnercza nieznacznie guzkowo pogrubiałe. Śledziona jednorodna, niepowiększona. Pęcherz moczowy ze śladową ilością moczu. Jama otrzewnej bez płynu. Ściana esicy pogrubiała do 15mm na dł. ok. 50mm - Tu. Pojedynczy węzeł chłonny 12mm w tkance tłuszczowej w okolicy w/w zmiany. Nasilone zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w lewym stawie biodrowym.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Zaleca się wykonanie biopsji zmian, które budzą wątpliwości. Radziłbym skonsultować się z chirurgiem.