Jak odczytać takie wyniki badań kręgosłupa?

Witam.Dostałam wyniki badań: Kyfotyczne ustawienie odcinka szyjnego kręgosłupa ze szczytem na poziomie C5. Zwyrodnieniowe obniżenie wysokości i sygnałów krążka międzykręgowego C5/C6 Napoziomie C4/C5 niewielka szerokopodstawna wypuklina krążka międzykręgowego modeluje worek oponowy i przylega do przedniej powierzchni rdzenia kręgowego. Na poziomie C5/C6 dosyć duża centralna przepuklina krążka międzykręgowego z uszkodzonym pierścieniem włóknistym uciska na worek oponowy i przednią powierzchnię rdzenia kręgowego. Jestem zapisana do lekarza ale proszę o opinię i wyjasnienie.

Szanowna Pani, przepuklina krążka na poziomie C5/C6 może dawać silne objawy bólowe oraz neurologiczne, leczenie należy omówić z lekarzem prowadzącym