Jak odczytać takie wyniki rezonansu taty?

Dzień dobry. Ponad dwa lata temu moj ojciec miał usuniętego guza mózgu - glejak wielopostaciowy. Co pół roku miał kontrolne badanie rezonansem z kontrastem. aktualnie dostaliśmy wyniki (niestety do lekarza możemy iść dopiero za trzy tygodnie) będę bardzo wdzięczny za ich odczytanie poniewaz po opisie bardzo się martwię czy to nie jest wznowa. Będę bardzo wdzięczny za odczytanie.: ,,W płacie skroniowym prawym nieregularna loza pooperacyjna wypełniona płynem podobnym do mózgowo-rdzeniowego wlk. około 50x30 mm. Nadal linijne wzmocnienie boczne w rzucie opon-podobne, pośrodkowo obszar wzmocnienia wlk. 10x5 mm (był ostatnio w obrazach poprzecznych 17x5mm) - w obrazach poprzecznych mniejszy w pozostałych podobny. Obecnie pojawił się obszar podłużnego wzmocnienia w dolnej części loży, wzdłuż namiotu wlk 15x5 mm - niecharakterystyczny.W przedniej części loży linijny obszar wzmocnienia-mniejszy. W prawej półkuli mózgu na pograniczu ciemieniowo - potylicznym pojawił się obszar podwyższonego sygnału wlk 12mm we FLAIR i w T2 bez wzmocnienia po kontraście bez ograniczenia dyfuzji. bez wzmożonej perfuzji - raczej zmiana typu łagodnej gliozy. Poza tym widok loży strefy gliozy jak poprzednio.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam Wynik ten należy intepretować w odniesieniu do poprzednich badań oraz wraz ze znajomością stanu klinicznego. Proszę skonsultować się z lekarzem , który zlecał to badanie.