Jak odczytać te badania prenatalne?

witam mam 19 lat i jestem w ciąży w 15 tygodniu miałam robione bad prenetalne w 13 tyg. ciąży w usg wyszlo wszystko ok natomiast był również robiony test PAPP_A w którym wyszło ze powinnam mieć zrobiona aminopunkcje aby poszezyc diagnostykę wyniki moje to wolneB-hcg 46,50iu/l odpowiada 1,318 MoM PAPP-A-1,760IU/I odpowiada 0,360 MoM Trisomia21 1;1549 ryzyko podstawowe ryzyko skorygowane 1;828

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Badania prenatalne wykazały podwyższone ryzyko wad genetycznych u dziecka. Dlatego zaleca się wykonanie amniopunkcji oraz kariotypu.