Jak odczytać te wyniki rezonansu?
Mam następujące wyniki badania MR : Torbiel szyszynki o równych ścianach, z brzeżnym efektem wzmocnienia kontrastowego 8x5mm, zwężająca zbiornik blaszki czworaczej z niewielkim modelowaniem blaszki pokrywy. Pozostałe płynowe przestrzenie przymózgowe i przymóżdżkowe w normie. Mózg i móżdżek bez zmian ogniskowych, o prawidłowym sygnale istoty białej i szarej. Nie uwidoczniono patologicznego wzmocnienia kontrastowego i ogniskowej restrykcji dyfuzji. Układ komorowy o prawidłowej szerokości, symetryczny. Przewlekłe zapalenie z torbielowatymi zmianami retencyjnymi i obrzękiem błony śluzowej w zatoce czołowej po stronie lewej oraz w sitowiu. Wnisek: Torbiel szyszynki. Co może oznaczać ta diagnoza? Czy czeka mnie operacja? Z góry chciałbym podziękować za pomoc

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
82 poziom zaufania
Wszystko zależy od ewentualnych objawów towarzyszących. Proszę udać się z wynikiem do lekarza zlecającego badanie.