Jak odczytać ten opis rezonansu mózgu u dziecka?

Mamy taki opis rezonansu u dziecka, tłumaczenie z jez. francuskiego. Powiększenie górnych szczelin dwustronnych półkul móżdżku w związku z dyskretnym zanikiem móżdżku. Brak widocznych nieprawidłowości w robaku. Brak nieprawidłowości w migdałkach móżdżku Poziom ponadpunktowy Linia środkowa na miejscu Brak powiększenia układu komorowego. Pełne ciało modzelowate Brak ogniskowej anomalii miąższu mózgu. Brak hipersignalnej patologicznej dyfuzji. Brak patologicznego depozytu hemosyderyny Uwaga wiele konfluentnych form zwojowych infra-centymetryczne bilaterale jugulo-karotyczne podsumowanie: Poszerzenie górnych szczelin obustronnych półkul móżdżku w porównaniu z dyskretną atrofią móżdżku Brak widocznej nieprawidłowości w istocie białej. EEG bez szczególnej klinicznie rozpoznanej ataksji móżdżkowej. Dyskretna atrofia móżdżku w MRI mózgu. Dyskretne oznaki piramidalne kończyn dolnych: wskazania do serologii motorycznej Lyme negatywne.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Ten wynik może być interpretowany jedynie wraz ze znajomością całości obrazu klinicznego. Proszę skonsultować się z neurologiem dziecięcym.