Jak odczytać ten rezonans głowy z kontrastem?

prosze o interpretacje wyniku rezonansu głowy z kontrastem: W rozp. wst. zmiany guzowate kości potylicznej. Badanie wykonano w sekwencjach T1 i T2 zależnych w płaszczyznach poprzecznych , strzałkowych i czołowych, przed i po podaniu kontrastu i.v. Zmian guzowatych w kości potylicznej nie uwidoczniono. W istocie białej lewego płata czołowego (w jego części tylnej) ognisko demielinizacyjne wielkości do 7mm. Drobna zmiana wielkości do 2 mm w lewym płacie ciemieniowym, podobna zmiana wielkości 2 mm podkorowo wysoko w lewym płacie czołowym, pojedyncze ognisko wielkości do 3mm w okolicy rogu czołowego komory bocznej prawej oraz w torebce zewnętrznej prawej. Ciało modzelowate niezmienione. Wzmocnienia pokontrastowego oraz ograniczenia dyfuzji wody w DWI w zakresie ww zmian ie stwierdza się. Poza tym sygnał substancji szarej i białej mózgowia prawidłowy. Układ komorowy nadnamiotowy nieposzerzony, symetryczny, nieprzemieszczony. Komora IV i struktury tylnojamowe prawidłowe. Ognisk nieprawidłowego gromadzenia kontrastu nie uwidoczniono. Zmiany zapalne zatok szczękowych , z większym nasileniem po stronie lewej.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Aby ostatecznie zinterpretować ten opis należy odnieść go do stanu klinicznego pacjenta. Proszę skonsultować się z lekarzem, który zlecił to badanie.