Jak odczytać ten rezonans głowy z kontrastem?
prosze o interpretacje wyniku rezonansu głowy z kontrastem: W rozp. wst. zmiany guzowate kości potylicznej. Badanie wykonano w sekwencjach T1 i T2 zależnych w płaszczyznach poprzecznych , strzałkowych i czołowych, przed i po podaniu kontrastu i.v. Zmian guzowatych w kości potylicznej nie uwidoczniono. W istocie białej lewego płata czołowego (w jego części tylnej) ognisko demielinizacyjne wielkości do 7mm. Drobna zmiana wielkości do 2 mm w lewym płacie ciemieniowym, podobna zmiana wielkości 2 mm podkorowo wysoko w lewym płacie czołowym, pojedyncze ognisko wielkości do 3mm w okolicy rogu czołowego komory bocznej prawej oraz w torebce zewnętrznej prawej. Ciało modzelowate niezmienione. Wzmocnienia pokontrastowego oraz ograniczenia dyfuzji wody w DWI w zakresie ww zmian ie stwierdza się. Poza tym sygnał substancji szarej i białej mózgowia prawidłowy. Układ komorowy nadnamiotowy nieposzerzony, symetryczny, nieprzemieszczony. Komora IV i struktury tylnojamowe prawidłowe. Ognisk nieprawidłowego gromadzenia kontrastu nie uwidoczniono. Zmiany zapalne zatok szczękowych , z większym nasileniem po stronie lewej.

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
77 poziom zaufania
Witam. Aby ostatecznie zinterpretować ten opis należy odnieść go do stanu klinicznego pacjenta. Proszę skonsultować się z lekarzem, który zlecił to badanie.