Jak odczytać wynik badania komputerowego głowy u mojej mamy?

Odebrałam wynik badania komputerowego głowy Mamy lat 87.Wynik badania:Zaniki korowo-podkorowe z adekwatnym do nich poszerzeniem przestrzeni płynowych okołomózgowych i układu komorowego.Pojedyńcze drobne jamki malacyjne w strukturach głębokich.Zaznaczone cechy leukoarajozy.Poza tym struktury mózgu i móżdżku bez innych uchwytnych zmian ogniskowych.Cech krwawienia wewnątrzczaszkowego nie uwidoczniono.W obrębie siodła tureckiego widoczna wpuklająca się przestrzeń podpajęczynówkowa.Układ komorowy z cechami niewielkiej asymetrii /P>L/ bez przemieszczeń.Zwapnienia w odcinkach wewnątrzczaszkowych tętnic domózgowych.Słabo wykształcona lewa zatoka czołowa.Niewykształcona zatoka klinowa.Mama na badanie tomografii komputerowej głowy została skierowana z powodu bólu głowy z lewej strony z tyłu głowy oraz z powodu zwyrodnienia odcinka szyjnego 4-5-6.Jak odczytać wynik badania ?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli dobrze rozumiem to Pacjentka ma 87 lat. Na pewno można wykluczyć ostra przyczynę bólu jakim jest krwawienie. Natomiast reszta wyniku powinna być interpretowana w oparciu o badanie fizykalne oraz neurologiczne przez lekarza specjalistę neurologa, bądź geriatrę. Pozdrawiam.