Jak odczytać wynik badania komputerowego głowy u mojej mamy?
Odebrałam wynik badania komputerowego głowy Mamy lat 87.Wynik badania:Zaniki korowo-podkorowe z adekwatnym do nich poszerzeniem przestrzeni płynowych okołomózgowych i układu komorowego.Pojedyńcze drobne jamki malacyjne w strukturach głębokich.Zaznaczone cechy leukoarajozy.Poza tym struktury mózgu i móżdżku bez innych uchwytnych zmian ogniskowych.Cech krwawienia wewnątrzczaszkowego nie uwidoczniono.W obrębie siodła tureckiego widoczna wpuklająca się przestrzeń podpajęczynówkowa.Układ komorowy z cechami niewielkiej asymetrii /P>L/ bez przemieszczeń.Zwapnienia w odcinkach wewnątrzczaszkowych tętnic domózgowych.Słabo wykształcona lewa zatoka czołowa.Niewykształcona zatoka klinowa.Mama na badanie tomografii komputerowej głowy została skierowana z powodu bólu głowy z lewej strony z tyłu głowy oraz z powodu zwyrodnienia odcinka szyjnego 4-5-6.Jak odczytać wynik badania ?

KOBIETA, 87 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
82 poziom zaufania
Witam. Jeśli dobrze rozumiem to Pacjentka ma 87 lat. Na pewno można wykluczyć ostra przyczynę bólu jakim jest krwawienie. Natomiast reszta wyniku powinna być interpretowana w oparciu o badanie fizykalne oraz neurologiczne przez lekarza specjalistę neurologa, bądź geriatrę. Pozdrawiam.