Jak odebrać docinki partnera?

Niedługo mam urodziny, chłopak pytał co chce dostać więc wysłałam mu kilka propozycji łańcuszkow, z zartobliwa wiadomością ze to wyjście awaryjne jak nie znajdzie ładnego pierścionka zareczynowego. Jesteśmy razem ponad 4 lata, nigdy nie poruszam tego tematu żeby nie naciskać jednak sam niedawno i rok temu mówił że oglądał ładne pierścionki. Gdy później zadzwoniłam i spytalam ze smiechem czy odczytal wiadomosci usłyszałam ton: chyba już całkiem Ci się w głowie poprzewracało.. ak mam to odbierać?

Dzień Dobry Pani,

Jak dotąd, nie poruszała Pani tego tematu, wyszła Pani z taką "żartobliwą wiadomością". Pani Partner poczuł się prawdopodobnie zaskoczony i w zautomatyzowany i nie przemyślany sposób Pani odpowiedział, co jak najbardziej mogło Panią dotknąć.
Nie pozostaje Pani nic innego, jak porozmawiać szczerze i otwarcie o Waszej przyszłości,
jakie Pani ma wyobrażenie, a jakie Partner na temat Waszego związku małżeńskiego
i dookreślić czasowo.

Życzę Pani pomyślności,

Witam serdecznie,

Warto szczerze porozmawiać z partnerem na ten temat. Zapewne poczuł się zaskoczony pewnością Pani sugestii na temat pierścionka. Może nie jest po prostu na to gotowy - nie wiem jak jest naprawdę, bo nie znam Waszej sytuacji.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Witam, proszę porozmawiać o tym z partnerem. W związku ważna jest komunikacja, rozmowa o swoich potrzebach, oczekiwaniach, planach. Czy obawia się Pani czegoś w związku z rozmową? Być może partner poczuł się zaskoczony Pani wiadomością, jeżeli wcześniej nie rozmawialiście o poważnych planach na przyszłość.
Pozdrawiam serdecznie