Jak odpowiednio psychicznie przygotować dziecko do nauki w szkole?

Moja córeczka niedlugo będzie miala 6 l., wg nowych przepisów od września pójdzie do szkoły. Obecnie uczęszcza do odziału przedszkolnego, który polubiła jednak jesli chodzi o naukę nalezy do grupy dzieci przecietnych..W domu staramy się ćwiczyć pisanie po śladach, głoskowanie, wycinanie itp jednak nie robi tego z zapalem i szybko się nudzi. Boję się, że od września zniechęci się do szkoły. Jak odpowiednio psychicznie przygotować dziecko do nauki w szkole?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji konieczna jest wytrwała rozmowa i długotrwałe tłumaczenie. Oczywiście nie raz a do skutku. Należy wspierać dziecko w razie ewentualnych kłopotów, tak jak do tej pory.

Radzę skonsultowac się z psychologiem, może w przedszkolu, który ma doświadczenie w przygotowywaniu dzieci do szkoły, bedzie w stanie ocenić gotowość córki, podpowie sposoby na przezwycięzenie ewentualnego stresu szkolnego.