Jak odstawić 2-letnie dziecko od piersi?

Córeczka dwa latka od urodzenia karmiona piersią. Straszny cycoholik dziennie domaga się około 10 razy w nocy 2 jednak najgorzej jest wieczorami cały wieczór chce co chwile pierś staje się to męczące zwłaszcza że gdy jej odmawiam potrafi płakać tak bardzo że za chwilę wymiotuje w konsekwencji oczywiście otrzymuje pierś bo jest mi jej naprawdę szkoda wiem że to dla niej ważne tłumacze jej różne historyjki aby ją zniechęcić ale to nie pomaga pierś "używa" do zasypiania jak bezboleśnie oduczyc?

Mgr Kamila Jakubowska

Witam

Proszę spróbować pomału włączać inne pokarmy, dawać dziecku przynajmniej spróbować, żeby poznało inne smaki, przy jednoczesnym karmieniu piersią. Z opisanej sytuacji wynika, że dziecko przyzwyczaiło się do tego, że dzięki piersi może mieć częściej kontakt z matką, jak jej nie ma reaguje płaczem, lękiem. Nie wynika to z tego, że jest głodne, bo jedząc 3 razy dziennie jest w stanie zaspokoić głód.Pytanie brzmi jak to na Panią działa, jakie uczucia wzbudza kiedy ono płacze i naciska na karmienie, jak sobie Pani radzi z poczuciem winy. Może warto spróbować jak dziecko będzie płakać wziąść je na ręce, przytulić, ale nie karmić, tylko pokołysać, wyciszyć.Tym samym starać się stopniowo zmniejszać ilość karmienia, nawet jak bardzo płacze.Jednocześnie dając do zrozumienia, że może na Panią liczyć jak będzie potrzebować pomocy.

pozdrawiam
Kamila Jakubowska

Proszę spróbować takiej strategii: Wyjechać na 3-4 dni zostawiając córeczkę z tatą albo z innym opiekunem, z którym ma bardzo silną więź.Opiekun ten poda mleko z butelki, nawet jeśli do tej pory Mała jej nie tolerowała jest duża szansa, że zacznie.
Musi on okazać dużo czułości i uwagi dziecku w tym czasie. Pani przez te dni ściągnie laktatorem mleko by nie dopuścić do zastoju. Po powrocie okaże Pani dużo czułości i zabaw swojej córeczce i jest duża szansa, że już nie sięgnie do piersi. Proszę założyć golf, a na wszelki wypadek zabandażować biust. Jeśli Mała przypomni sobie, trzeba udać, że cycuszki są chore, nie mają mleczka i podać butelkę. Powinno zadziałać. W najtrudniejszym przypadku pacjentka dodatkowo pomalowała kawałki bandaża czerwoną szminką i dopiero to przekonało Maluch, że jest problem z biustem :-) oraz mleczkiem. Trzymam kciuki. Pozdrawiam. Magdalena Bąk. http://psychoterapeutka.net.pl/