Jak odstawić lek antydepresyjny?

Biorę lek Asentra od 6 miesięcy, czuję się zdecydowanie lepiej, generalnie moja sytuacja się bardzo ustabilizowała. Wcześniej miałam problemy ze snem oraz tzw. stany lękowe w nocy. Dziś już o nich nie pamiętam:) Lekarka do której chodzę ma wolne do połowy września, a ja chciałabym powoli odstawiać lek, i tu problem, bo nie wiem jak to zrobić. Proszę o wskazówki. Przyjmuję lek codziennie wieczorem w dawce 50 mg, przez pierwszych 14 dni przyjmowałam 25 mg.

Dzień dobry,

Powinna Pani poczekać na wizytę u swojej lekarki, ponieważ to ona Panią leczy i ona zna osobiście historię Pani leczenia.

Proponuję zaczekać na swoją Panią doktor. Jeśli rzeczywiście należy odstawiać lek już teraz, to proponuję zasięgnąć opinii innego, dostępnego psychiatry. Schematy odstawienia sertraliny są znane, lecz mogą różnić się indywidualnie, od Pacjenta. Nie należy tego robić nagle.
Pozdrawiam serdecznie,
Jarosław Lenartowicz