Jak odstawić lek Pramolan

Witam, biorę pramolan kilka lat z przerwami.Mam zaburzenia psychosomatyczne, lekowe.Ostatnio postanowiłam spróbować odstawić lek. Od miesiąca biorę 1 dziennie na noc.czy teraz powinnam tez przez miesiąc co drugi dzień 1 na noc, a potem następny miesiąc co trzeci dzień 1 na noc itd.?Proszę o poradę

Witam Panią,
Z Pani opisu wnioskuję, że podjęła Pani decyzję o odstawieniu leku. Zasadnicze pytanie to motyw/ powód dla którego teraz, w tym momencie życia jest to dla Pani ważne, aby go odstawić. Czy decyzję swą konsultowała Pani ze swoim lekarzem prowadzącym? Czy jest to jedna osoba czy też się zmieniała, bo napisała Pani o przerwach w braniu leku.
Decyzję o odstawieniu leku proszę przedyskutować tylko i wyłącznie z lekarzem, który Pani przepisuje lek, bowiem zna on Panią najlepiej /mam nadzieję/, a Pani mu ufa /mam nadzieję/. Odstawiane leku to decyzja pacjenta z aprobatą lekarza, pod warunkiem,że darzycie się zaufaniem, zrozumieniem i życzliwością.Wtedy dla lekarza prowadzącego jasny i klarowny jest sposób leczenia i rozumienie historii choroby, a Pani może czuć się bezpieczna. Te okoliczności niech będą podstawą do rozważenia możliwości odstawienia leku.
Pozdrawiam