Jak odstawić leki neuroleptyczne?

Przyjmuję od jakiegoś czasu leki przeciwpsychotyczne (olanzapina 4 pastylki 5mg na wieczór; rysperydon po 3ml roztworu 1mg/ml rano i wieczorem). Jestem artystą i została u mnie błędnie zdiagnozowana psychoza paranoidalna. Nie odnotowuję więc zażywając te leki poprawy mojego stanu zdrowia dalej wyznając te samo poglądy filozoficzne i mając bardzo duży dystans do własnych myśli. Czuję się tylko błędnie zaszufladkowany, a psychiatra dalej chce abym przyjmował owe leki, co nie jest mi po myśli. Nie chcę wystawić swojego zdrowia na szwank odstawiając gwałtownie leki. Jak powinienem odstawić owe leki neuroleptyczne?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Odstawianie leków radziłbym konsultować ze specjalistą psychiatrii.