Jak odstawić Propranolol?

Mężczyzna lat 28 Czy propranolol uzależnia i czy mogę z dnia na dzień bezproblemowo odstawić ten lek bez efektów ubocznych czy będą efekty jeśli tak to jakie i ile będą trwać moja dawka to 80 mg na dzień podzielona w dwóch dawkach za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję pozdrawiam i życzę miłego dnia

Lek. Paweł Szadkowski

Leczeniem i postawieniem leku powinien pokierować pana lekarz prowadzący. Pana dawka nie jest wysoka, ale ew. odstawienie powinno być stopniowe w celu uniknięcia działań niepożądanych (np. tachykardia, czy inne zaburzenia rytmu serca).