Jak oduczyć 15-miesięczne dziecko jedzenia w nocy?

Witam! Bardzo proszę o pomoc!  Moja 15-miesięczna córeczka w dalszym ciągu domaga się jedzenia w nocy. Budzi się co 3 godziny z płaczem i zjada za każdym razem 150 ml mleka z kaszką. Nie chcę dawać więcej, bo zauważyłam, że ile bym nie dała, to tyle zje, a pózniej jest problem, bo brzuszek boli. Nigdy nie było problemów z jedzeniem, zawsze moje dziecko miało apetyt, czy to było w dzień, czy w nocy. Od trzech miesiecy waży tyle samo (12 kg). Powiem szczerze, że myslałam, że jak skończy roczek, to będzie przesypiać całą noc. Podawałam małej herbatkę, ale nie działało. Córeczki moich koleżanek (małe są w tym samym wieku, bo tak się złożyło, że byłyśmy razem w ciąży) nie jedzą już od dawna w nocy. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam :)

Każde dziecko rozwija się według własnego rytmu i ma indywidualne potrzeby. Szkoda, że nie wspomina Pani o tym, co córeczka je w ciągu dnia, bo to mogłoby dać odpowiedź na stawiane pytanie. Dziecko w tym wieku, w kórym jest Pani córka nie musi już pić dużej ilości mleka, może wcale go już nie pić.Ważne jest natomiast uzupełnianie diety w produkty zawierające wapń i inne ważne skladniki. Warto też dawać córeczce więcej pokarmów stałych i takich, które zachęcają do gryzienia i rzucia, co dodatkowo rozwinie u maluszka aparat artykulacyjny, a w związku z tym mowę:). Zachęcam również do skontaktowania się z terapeutą behawioralnym, posiadającym doświadczenie w pracy z dzieckiem, bo może okazać się, że będzie Pani potrzebowała pomocy w zmniejszeniu ilości przyjmowanych pokarmów w nocy aż do ich zredukowania.

Pozdrawiam