Jak oduczyć dziecko od nocnego jedzenia?

Witam!

Mam 36 lat. Moja córeczka niedługo skończy 7 miesięcy i każdej nocy 3 razy budzi się. Jest karmiona piersią, ale od ukończenia 4 miesięcy podaję jej zupki, deserki, a od pewnego czasu także kaszki. Myślałam, że podanie jej na kolację kaszki nasyci ją i w nocy będzie spać, ale tak nie jest. Córeczka dostaje kaszkę ok. 18.30 i ok. 19 - 19.30 kąpię ją. Po kąpieli idzie spać, ale bardzo rzadko udaje jej się zasnąć bez piersi. W nocy budzi się ok. 24.00, potem koło 3.00 i koło 6.00 już budzi się wyspana. Czytałam wiele porad, jak oduczyć dziecko od nocnego jedzenia, ale najczęściej radzą, aby dziecka nie karmić, niech się wypłacze. Radzić łatwo, ale zrealizować trudniej, zwłaszcza w nocy, kiedy wszyscy domownicy śpią i rano wstają do pracy!!! Co robić? Dodam, że córeczka nie chce niczego pić z butelki - tylko pierś i łyżeczka. W "mądrych" książkach czytałam, że dziecko w tym wieku powinno już noce przesypiać, a tu się na lepsze nie zanosi!!! Bardzo proszę o radę.

Pozdrawiam

Witam Panią!

Sugerowałabym spalić te mądre książki. Nie wiem też, kto doradzał Pani nie podawać dziecku jedzenia, kiedy jest głodne. 7-miesięczne dziecko ma prawo budzić się 3 razy w nocy, choć ostatniej pobudki o 6 rano nie zaliczałabym do puli pobudek nocnych. Tak więc, z moich obliczeń wynika, że Pani córeczka budzi się dwukrotnie w nocy na jedzenie. Jest to absolutna norma. Metodę przeczekania, owszem, poleca się, ale w przypadku dzieci, które budzą się co godzinę.

Radziłabym natomiast oduczyć córeczkę zasypiania przy piersi. Kiedy dziecko nasyci głód, powinno zostać odłożone do własnego łóżeczka. Dzięki temu, maluch uczy się samodzielnego zasypiania, co będzie procentowało w przyszłości.

Pozdrawiam.