Jak oduczyć karmić piersią?

Moja córeczka ma 13 miesięcy. Karmię cały czas piersią, nie ssie butelki ani innych kubeczków, je tylko wybrane zupki i to nie zawsze. Ogólnie jest na piersi, rozwija się prawidłowo. Najgorzej jest w nocy, ponieważ budzi się z płaczem i z piersi zrobiła sobie smoczek. Jestem wykończona psychicznie i nerwowo. Nigdzie nie mogę się ruszyć, a chciałabym wrócić do pracy. Proszę o poradę, co mogę zrobić, żeby zaczęła choć pić z butelki? Różnymi metodami próbowałam, ale zawsze kończy się histerią.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Proszę nie oczekiwać od dziecka, że przyjmie ono nagłe zmiany związane z odebraniem czegoś miłego, z uśmiechem. Warto, przed podjęciem decyzji o przestaniu karmienia piersią, wewnętrznie się nastawić i być przygotowanym na różne, nie zawsze przyjemne, reakcje dziecka. W przeprowadzeniu zmiany sposobu karmienia ważna jest konsekwencja oraz obserwowanie dziecka.

Można spróbować częściej przekarmiać maluszka mlekiem z butelki oraz innymi pokarmami  i ograniczać pierś albo zdecydowanie przejść na karmienie mlekiem modyfikowanym i innymi pokarmami całkowicie rezygnując z piersi. Zachęcam również do spotkania ze specjalistką z poradni laktacyjnej, która potrafi wspomóc i wesprzeć w podjęciu tak ważnej dla mamy i dziecka decyzji:)

Pozdrawiam