Jak oduczyć usypiania przy piersi?

Witam, mam taki problem - moja córeczka ma 19 miesięcy i nie chce inaczej usypiać jak tylko przy piersi. A ja już nie mam siły do niej, w dzień nie ssie wcale, ale do nocnego usypiania musi być pierś, a w nocy domaga się jej po kilka razy. Jak ją tego oduczyć? Muszę wyjechać za granicę na dłuższy czas i zostawić ją z moją mamą, z którą mieszkamy. Jestem w kropce, a wyjazd tuż tuż. Boję się, że jak tak nagle od niej odjadę, to się rozchoruje, chociaż niektórzy mi mówią, że jak mnie nie będzie, to się sama oduczy bez problemu. Proszę o pomoc i radę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Dziecko jest już dość duże i przyzwyczajone do pewnego rytuału zasypiania przy piersi i może buntować się przeciwko wprowadzonej zmianie:) Zachęcam do spotkania z specjalistka w poradni laktacyjnej, która pomoże znaleźć najlepszy sposób na rozwiązanie tej sytuacji.

Dziecko prawie dwuletnie można już odstawić od piersi opowiadając np.: historię o chorych piersiach, o tym, że nie ma mleka bo...( inwencja twórcza zależy od fantazji rodziców) itd. Najważniejsza jest jednak konsekwencja w działaniu oraz uświadomienie sobie, że dziecko może płakać, krzyczeć, niepokoić się zmianą i ma do tego całkowite prawo.

Pozdrawiam