Jak odzyskać okres po odchudzaniu?

Mam 14 lat i ważę 59 kg przy wzroście 173 cm. Byłam na diecie Dukana od 1 lutego do 1 lipca i straciłam stopniowo 20 kg, a przez ten okres jeszcze 5 kg, myślę, że głównie przez ćwiczenia, bo staram się ćwiczyć codziennie. Od maja nie mam okresu. Na początku ignorowałam to z myślą, że w moim wieku to jest normalne. Nawet pytałam się koleżanek i one powiedziały mi, że nie mają nawet czasami okresu kilka miesięcy, ale teraz zaczynam się bać. Muszę jeszcze dodać, że prze trzy miesiące zażywałam C***, ale nic nie pomogły. Choć czasami odczuwałam bóle okresowe i wychodzą mi na twarz krosty, to nie dostaję okresu. Proszę o odpowiedź.

Witam,
jesteś bardzo młoda, w tym specyficznym okresie czasu jakim jest „naście lat” zdarza się, iż miesiączka pojawia się nieregularnie, niemniej jeśli do tej pory, ten problem nie występował, a teraz się pojawił, powinnaś porozmawiać z mamą i udać się do lekarza.
Nie obawiaj się Pani/Pana ginekolog/a, będzie bardzo wyrozumiała/y, nie musisz się krępować. Bardzo możliwe, iż do rozregulowania cyklu doprowadziła stosowana dieta i intensywne ćwiczenia.
Ubytek 20 kg w wieku, w którym Twoje ciało się nadal rozwija, może być dla organizmu dużym szokiem.
Dieta o dużej zawartości białka nie jest dla Ciebie odpowiednia. W Twoim menu powinno znaleźć się miejsce na: białka, tłuszcze i węglowodany (tych ostatnich powinno być w nim najwięcej, gdyż stanowią m.in. „paliwo” dla prawidłowej pracy mózgu).
Zajrzyj na:
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia
Porozmawiaj z rodzicami o swoim problemie i udajcie się do lekarza.
Pozdrawiam ciepło!