Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak określić dzień zapłodnienia?

Witam! Mam 36 lat od 3 lat zażywałam tabletki antykoncepcyjne. 4 sierpnia zaczęłam następny listek, po 4 dniach odłożyłam tabletki, dostałam okres po 40 dniach, tj. 14 września. Nie brałam tebletek, współżyłam 20, 21, 26, 27, 28, 30 września i 10 października. 17 października zrobiłam test - wyszedł pozytywny. Bardzo proszę powiedzieć, w którym dniu mogłam zajść w ciążę. Czy to dni wrześniowe, czy ten w październiku. To dla mnie ważne, gdyż spałam z 2 mężczyznami. PROSZE MI POMÓC!!!

36 LAT ponad rok temu

Podróż samolotem w czasie ciąży

Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem? A jeśli tak to, w którym trymestrze jest to najbezpieczniejsze? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!

Dużo bardziej prawdopobne jest, że zaszła Pani w ciążę we wrześniu, ponieważ był to środek cyklu (okres płodny), a ponadto, gdyby zaszła Pani w ciążę 10 października, to po 7 dniach od stosunku test prawie na pewno nie wyszedłby jeszcze pozytywnie. Nie odpowiem Pani jednak ze stuprocentową pewnością, ponieważ po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych pierwsze kilka cykli często jest nieregularnych i trudno stwierdzić, kiedy występuje owulacja. Najłatwiej uzyska Pani odpowiedź na swoje pytanie, udając się na wizytę do ginekologa, który wykona badanie USG.  Najbardziej miarodajne w ustalaniu wieku ciąży jest badanie ok. 10-12 tygodnia od terminu ostatniej miesiączki.

Pozdrawiam serdecznie! 

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy