Jak oznaczyć, kiedy zaszłam w ciążę?

Witam,
mam pytanie, kiedy zaszłam w ciążę?
Ostatnią miesiączkę miałam 30 kwietnia, cykl trwał 20 dni, jestem w czwartym miesiącu ciąży.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Najpewniej datę zajścia w ciążę ustalić można na podstawie badania USG na wczesnym jej etapie. Obecnie nie jest możliwe dokładne ustalenie daty poczęcia dziecka, jeżeli nie dysponuje się wynikami takiego badania. Zadanie to będzie jeszcze bardziej utrudnione, jeżeli miewa Pani nieregularne cykle.
Przy regularnych cyklach należy dodać do daty ostatniej miesiączki średnią długość cyklu i odjąć 14 dni, aby otrzymać szacowany dzień wystąpienia owulacji. Stosunek odbyty w kilka dni wcześniej lub w tym dniu mógł dać nowe życie.

Pozdrawiam serdecznie!