Jak palenie papierosów w ciąży wpływa na rozwój płodu?

Witam, po zajsciu w ciążę wpadłam w depresje. W ciągu pierwszym 3 miesięcy wypaliłam około 15-20 papierosów. Teraz powoli staje na nogi i już nie palę. Czy mogłam bardzo zaszkodzić mojemu dziecku? Bardzo proszę o odpowiedz

Lek. Paweł Szadkowski

Najczęstszym powikłaniem palenia w ciąży jest niedotlenienie i niedożywienie płodu. Natomiast Pani 20 papierosów nie powinno w znaczący sposób wpłynąć na ciążę.