Jak pielęgnować skórę głowy po usunięciu znamienia?

Witam. Na głowie miałam usuwane znamię (kulka wystająca na skórze). Boję się że może mi się zrobić nowotwór. Jest taka możliwość po usunięcia znamienia? Dermatolog mówił, że znamię było łagodne. Mam jeszcze jedno pytanie. Mam założone dwa szwy. Za ile dni można myć włosy lekkim szamponem? Minęło już dwa dni i bardzo szybko się przetłuszczaja oraz swedza...

Lek. Paweł Szadkowski

Właśnie po to Pan usunął zmianę, żeby nie "zrobił się z tego nowotwór". Dlatego nie ma powodu do niepokoju. Może Pan myć głowę, po prostu delikatnie w miejscu, gdzie są szwy.