Jak pielęgnować skórę nastolatki?

Witam, proszę o poradę jak pielęgnować skórę nastolatki (13 lat), nie ma ropnych zmian, ma zaskórniki i drobne wypryski koloru skóry.

Witaj, taka skóra wymaga jedynie nawilżenia i dokładnego mycia. Polecam stosowanie żeli myjących na dzień i na noc np. z Białego Jelenia oraz przecieranie skóry tonikiem działającym na zaskórniki np Benzacne lub z firmy Pharmaceris z 2%kwasem migdałowym.
Na dzień kremy nawilżające jak najbardziej delikatne w składzie np z serii ZiajaMed lub Iwostin a na noc kremy, które nawilżaja ale działają przeciwbakteryjnie np Pharmaceris z 5% kwasem migdałowym lub kremy z kwasem laktobionowym- moga być stosowane cały rok.
Kremy z kwasem i przeciwtrądzikowe polecam kupować w aptece zamiast w drogeriach- farmaceutyki są dokładniej opisane na ulotkach z wyszczególnieniem przeciwwskazań i czasem stosowania.