Jak pielęgnować twarz po zabiegu z kwasami?

Witam miałam robiony zabieg na twarz z użyciem kwasów. Po miesiącu jednak buzia jeszcze nie doszła do siebie ze względu na zła pielgnacje która zaleciła mi kosmetyczka. Od tygodnia używam inne produkty -dermokosmetyki typu avene cicalfate jednak zauważyłam że pojawiają mi się pryszcze w miejscach w których wcześniej nie miałam.? Stosuje tylko zel do skóry wrażliwej z biodermy żeby nawilżyć skórę i krem cicalfate. Czy to z powodu kremu cicalfate mogę dostać takich wyprysków? Bardzo proszę o pomoc. Mieszkam za granica i nie mam możliwości skonsultowania się z dermatologiem.

Dzień dobry, niestety krem stosowany przez Panią z uwagi na swoją bogatą konsystencję może powodować powstawanie wyprysków na skórze. Warto rozważyć wdrożenie kremu regeneracyjnego o nieco innej konsystencji. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.