Jak po rozstaniu ułożyc sobie życie na nowo z kimś innym?

Witam, Mam 20 lat i jestem kobietą. Pół roku temu zakończyłam związek z partnerem, z którym byłam 3 lata. Była to decyzja przemyślana. Powodem rozstania było zachowanie partnera, który często zachowywał się agresywnie, nie kontrolował swoich słów, zdarzało mu się często powodować kłótnie bez powodu, podczas których obrażał mnie, delikatnie mówiąc, nie przebierając w słowach. Po rozstaniu poczułam się dobrze, poczułam się wreszcie wolna, byłam szczęśliwa. Mimo tego, że partner chciał powrotu byłam pewna swojej decyzji i nie brałam takiej opcji pod uwagę. 3 miesiące temu poznałam świetnego człowieka, który jest spełnieniem wszystkich moich marzeń. Było nam razem cudownie, niestety od miesiąca nie mogę powstrzymać myśli o starym partnerze. Mam zmienne nastroje, nie mogę się na niczym skopić, straciłam całą radość przebywania z nowym chłopakiem. Wiem, że nie chcę powrotu do byłego, jednak nie mogę przestać myśleć o nim. Jest to tak męczące, że powoduje mdłości i ból prawie fizyczny. Wydaje mi się, że obecny partner nie jest moja prawdziwą miłością w porównaniu do poprzedniego, momentami chcę zerwać tę znajomość, a w następnej chwili czuję, że nie mogę go zranić, że go kocham, że chcę być tylko z nim... i tak cały czas, błędne koło. Nie wiem co mam zrobić, bardzo się męczę i nie widzę rozwiązania sytuacji. Pozdrawiam, Aneta

Witam!

Warto się zastanowić, czy emocje i przeżycia związane z poprzednim partnerem zostały odpowiednio przepracowane. Być może na poziomie nieświadomym porównywała Pani nowego partnera do poprzedniego, a wszelkie rozbieżności wywołały opisane samopoczucie. Możliwe również, że związek z nowym partnerem spowodował poczucie winy w stosunku do dawnego partnera.
Proszę pamiętać, że są to tylko hipotezy, a bezpośrednią pomoc uzyska Pani w kontakcie bezpośrednim z psychologiem.
Pozdrawiam