Jak podać dziecku kolejną dawkę antybiotyku?

Witam. Dzis o 1 w nocy powinnam podac mojej côrce trzeciă dawke antybiotyku , ktory ma brac co 8 godzin.Niestety budzik nie zadzonil i obudzilysmy sie przed 7 rano. Co robic? Podac normalna dawke czy podwojna? Dziekuje za podpowiez.

Lek. Paweł Szadkowski

Standardowo przy antybiotykoterapii, spóźnioną dawkę leku trzeba podać najszybciej jak to możliwe i nie należy podwajać dawki (może to prowadzić do osiągnięcia zbyt wysokiego stężenia leku we krwi i prowadzić do wystąpienia działań niepożądanych).