Jak podany kontrast może mieć wpływ na rozwój dziecka?

Witam, 20.04 miałam owulację i doszło tego dnia do współżycia. 07.05 miałam zaplanowane TK głowy, w drodze na badanie wypiłam całą butelkę wody i przed samym badaniem zrobiłam test - wynik wyszedł negatywny, wtedy w tym stresie nie zwróciłam uwagi też, że kolor moczu nie był normalny (żółty) tylko bezbarwny. Podczas badania został podany mi dożylnie kontrast. Miesiączkę miałam dostać 05.05, dziś tj, 11.05 miesiączka wciąż nie przyszła, zrobiłam test - wynik wyszedł pozytywny. Czy moja ciąża przez to jest zagrożona? Czy badanie, jak i podany do niego kontrast może mieć wpływ na rozwój dziecka? Pozdrawiam, Marta

Szanowna Pani większość stosowanych kontrastów zawiera gadolin, który może przenikać przez łożysko i uszkodzić zarodek/płód