Olej z czarnuszki dla dzieci a jego podanie

Dzień dobry, chciałabym zadać pytanie dotyczące podawania oleju z czarnuszki dla dzieci. Wiem o zdrowotnych właściwościach olejów, sporo o tym czytałam i wiem też, że takie pozytywne właściwości ma również olej z czarnuszki. Chciałabym jednak pytanie jak podawać go dziecku? Czy olej z czarnuszki dla dzieci można przedawkować czy raczej nie ma takiego ryzyka? Wiek dziecka to 6 lat, dziecko ma kłopoty z odpornością i cierpi również na niewielką alergię na pyłki. Czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania, by dziecku podać olej z czarnuszki? I jeśli nie to jak podawać olej z czarnuszki dla dzieci? Jakie powinno być dawkowanie? Czy są jakieś ograniczenia, o których powinnam pamiętać podając dziecku olej z czarnuszki? Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc i odpowiedź w mojej sprawie. Pozdrawiam serdecznie.

Milena Lubowicz

Producent zaleca podawać dzieciom 1 łyżeczkę dziennie przed posiłkiem. Nie zalecam podawania większej ilości.
Pozdrawiam

Dobry Wieczór.

Syrop z czarnuszki dla dzieci (potoczna nazwa oleju z czarnuszki) najlepiej spożywać wraz z pożywieniem, wprowadzając go do codziennej diety. Jeśli jednak nie jest to możliwe, spróbować podawać dziecku olej rano, ale już po śniadaniu 1 łyżeczki oleju.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Specjalista medycyny naturalnej

Naturoterapeuta

Dietetyk