Jak podawać krople na jaskrę?

Chciałam się zapytać, w jaki sposób podawać krople przeciwjaskrowe. Nigdy nie przyjmowałam żadnych kropli.

KOBIETA ponad rok temu

Krople powinny być podawane do worka spojówkowego dolnego w jego części zewnętrznej (skroniowej), w ilości po 1 kropli do każdego oka. Po podaniu kropli należy zamknąć powieki na niespełna 2 minuty, unikając szybkiego mrugania. Po 2 minutach tę samą metodę zakraplania stosuje się w drugim oku. Aby uniknąć dostania się nadmiaru kropli do krwiobiegu, należy po podaniu kropli ucisnąć palcem okolice kąta wewnętrznego. (Patrz rodzaje terapii).