Jak podwyższyć swoją samoocenę i poradzić sobie z zazdrością?

Hej, mam 18 lat i problemy z samym sobą, czuje cały czas zazdrość o dziewczynę, myślę ze to jest spowodowane moja samooceną i sytuacja rodzina(ojciec alkoholik), wiec chcialbym sie poradzić jak odzyskać zaufanie do samego siebie i podwyższyć swoja samoocenę oraz poradzić sobie z zazdrością.

Witam Pana. Przede wszystkim ważne jest, że dostrzega Pan problem oraz ewentualne jego źródła. To bardzo prawdopodobne, że trudności z zaufaniem do siebie, problemy z samooceną mogą w relacji z bliską osobą prowadzić do zazdrości (kiedy nie jesteśmy pewni siebie i swojej samooceny pojawia się lęk, który powoduje, że potrzebujemy go zredukować np. poprzez konkretne reakcje-zazdrość). Proszę pamiętać by ewentualnych źródeł Pana problemów nie używać z relacji z dziewczyną jako usprawiedliwienia. Jej od Pana "należy się" zaufanie. Nie wiem czy w Stoczku Łukowskim, ale w Łukowie z pewnością jest specjalistyczne miejsce gdzie może Pan się zgłosić po pomoc w związku z doświadczeniami z domu rodzinnego, które mogą rzutować na obecne Pana życie i na przyszłość. Takim miejscem jest poradnia leczenia uzależnienia i współuzależnienia w ramach NFZ. Pozdrawiam Pana.