Jak pogodzić się z konsekwencjami wypadki samochodowego?

Witam mam 23 lata przebywam za granicą spowodowalem wypadek samochodowy po alkoholu za granicą nie ma żadnych strat w ludziach tylko materialne jak się pogodzić z konsekwencjami tego o to wypadku

Wzięcie odpowiedzialności za swoje decyzje, pogodzenie się z konsekwencjami, zadośćuczynienie (jeśli jest możliwe lub wymagane) a także wybaczenie sobie stanowi proces domykający podobne sytuacje. Ważne, by pozwolić sobie na emocje, ale także przejść cały ten proces i odbudować poczucie wartości i pewności siebie. Jeśli kryzys związany z wypadkiem jest zbyt silny, by zrobić to samemu, warto skorzystać z pomocy specjalisty- psychologa, psychoterapeuty. Jeśli nie ma Pan możliwości skorzystania z tradycyjnego gabinetu, można pomyśleć o gabinetach online.

Witam Pana Serdecznie,

Proszę potraktować ten wypadek jako wskazówkę rozwojową, jako cenną lekcję.

Powiem, że miał Pan dużo szczęścia, i proszę być za to wdzięcznym.
Panu, ani Nikomu Innemu nic się nie stało i to jest najważniejsze.
A materia, jest rzeczą nabytą.

Doświadczenie, które Pan nabył zaprocentuje.
Zawsze coś jest po coś....

Życzę Panu zobaczenia jasnej strony,
Irena Mielnik-Madej

Witam serdecznie,
Pisze Pan o konsekwencjach swojego zachowania pod wpływem alkoholu. Zastanawia się Pan jak sobie poradzić z kosztami czy z tym, w jaki sposób się Pan zachował ? Nie określił Pan tego dokładnie.
Warto skorzystać z pomocy psychologa, jeżeli to wydarzenie miało dla Pana duże znaczenie emocjonalne. Zapraszam na rozmowę indywidualną, która jest możliwa również przez SKYPE.

Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska (psycholog, psychoterapeuta)